Enes Batur Hayal mi ? Gerçek mi ?

tarafından
337
Enes Batur Hayal mi ? Gerçek mi ?

Merhabalar Film Tavsiyeleri takipçileri. Bu serimizde, yerli-yabancı başarısız yapımları ve gördüğümüz eksiklerini sizlere sunacağız. Kategorimiz “Önerilmeyen Filmler“. Evet,  bu kategori altında bulunan filmleri önermiyoruz!

Filmimiz Türkiye’nin en büyük YouTube kanalına sahip Enes Batur’un hayatını mı anlatıyor, onu bekleyen hayatımı anlatıyor orasını pek anlayamadık ama, biyografi,dram ve komedi kategorilerinin hepsine koyabiliriz. Eğer filmi hala izlemediyseniz öncelikle şuraya bi fragman koyalım;


Filmin Konusu: 
Film, başta dediğimiz gibi, Enes Batur’un filmi ve başlarda onun hayatını anlattığı söyleniyor. Filmde, henüz küçücük çocuk iken okulda dışlanan bi çocukla başlıyor. futbol turnuvasında kadroya alınmayan, alındığında da kaleye konulup gol yedi diye bağrılıp çağrılan ve o yaşta, yaşıtı bi çocuktan kafa yiyen bi çocuk. Bu çocuğa Özel Harekat Polisi olan babası bi bilgisayar alıyor. Bu çocuk, henüz 2-3 yıldır var olan Zula oyununu oynuyor. Geleceği görmüş maaşallah.  Güzelce soktular izleyicinin beynine henüz filmin başında reklamı. İyi soktular valla. Hepimiz de izledik. Her neyse, bilgisayar başında çok fazla vakit geçiren Enes Batur’un ailesiyle arası bozuluyor. Annesi babasına şikayet ediyor felan. Babası da  okulunu değiştiriyor. Yeni okuluna ilk girdiğinde sınıf arkadaşları onu tanıyor ve fotoğraf çektirmek istiyor. Enes gaza geliyor. Arkadan gelen Başak Karahan’ı da hayranlarından sanıp beline sarılıyor. Başak kızıyor, “ne ypysn slk sey .s” diyor. Enes olayı açıklıyor felan. Ben kaptırdım baya anlatıyorum. Neyse özet geçeyim biraz daha. Enes gün geçtikçe ünleniyor ve bi yapım şirketini buna bi teklifle geliyor. Film yapalım vs vs. Enes kabul ediyor. İşin içine bu yapım şirketi girince arkadaşlarıyla felan arası bozuluyor. Sonrasında Enes, fragmanda görüldüğü gibi bi çocuğun telefonu kırıyor. Bunu da önceden planlayıp, yapım şirketinden kovulmak için yaptığını felan söylüyor filmin sonunda.

Oyuncular ve Oyunculuklar: Bekir Aksoy, Ceyda Düvenci ve YouTube Türkiye Youtuberları ve Enes Batur tabii. Oyunculuklar, “Bi b*k etmez” denir ya. Hah işte aynen o. Bekir Aksoy abimiz kendini bitirmiş zaten. Hiç iyi olmamış, yakışmadı Bekir Abi… YouTuber’ların oyunculuklarına gelecek olursak, hiçbiri oyuncu olduğunu iddia etmiyor zaten evet ama, “sinema oyuncak değil arkadaşlar”. Oyuncu değilseniz ve oyuncu olduğunuzu iddia etmiyorsanız, oynamayın. Aralarında Enes Batur başta olmak üzere çok iyi YouTuber’lar var. Lütfen herkes kendi işini yapsın.

Yapım: Çok bi şey demeye gerek yok. Filmde oynayan çoğu Youtuber’ın videoları daha kaliteli. Hiç zahmet etmeselermiş. Ayrıca senaryo da, neyse kötü işte. Bak şimdi aklıma geldi. Bi de film şarkıları var ki, neyse onlarda kötü başka bi şey demeyim.

Önerilmeyen Filmler” kategorimizin ilk filmi, Enes Batur Hayal mı ? Gerçek mi ? için içimizden, gönlümüzden geçenleri en samimi şekilde anlatmaya çalıştık. Başta da dediğimiz gibi, önermiyoruz.

Asıl alanı teknoloji olan ve teknolojiyi seven bir insanım