2018 Yılının En Çok Gişe Yapan Yerli Filmleri

tarafından
736
2018 Yılının En Çok Gişe Yapan Yerli Filmleri

Birbirinden kaliteli olarak yapımları bulunan en iyi yerli filmler ülkemizde ciddi anlamda gişe yapmaktadır. Bu yazımızda 2018 yılının en çok izlenen filmlerinin konuları ile izlenme sayıları da mevcut bulunmaktadır.

1 –  Arif v 216

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Farah Zeynep Abdullar, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Özge Özberk, Kerem Alışık, Seda Bakan

Film Konusu: 2018 yılın başlarında vizyona giren “ Arif v 216 “  film 4.968.462 seyirci sayısı ile 62.986.200 TL kazanç da getirmektedir. “ GORA“ filminin devamı olarak önceden o gezegende yaşayan Arif kendine gezegenine dönerek kaldığı yerden yaşamına devam etmektedir.  Bir gün beklenmedik bir sürpriz olarak robot 216 gelmektedir. Farklı gezegenden gelen 216 insan gibi yaşamak ve Arif’in yanında kalmak ister. Yapay zekâ olarak üretilen 216,Arif’i ikna ederek dünyada kalmaya başarmıştır. Asıl sorun olarak dünyalı gibi yaşamayı başarabilecek midir?

2 – Ailecek Şaşkınız

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Işıl Aksoy, Cengiz Bozkurt, Günay Karacaoğlu, Bihter Dinçel, Çağlar Ertuğrul, Mustafa Alabolara

Film Konusu: 2018 yılının ses getiren filmlerinden olan  “ Ailecek şaşkınız“ filmini sinema salonlarında 4.034.858 kişi tarafından izlenmektedir. Beğenilen ve günlerce konuşulan film hasılatı olarak 44.688.478 TL kazanç elde edilmiştir. Çocukluk yıllarından bu yana hiç ayrılmayan iki arkadaşı anlatan filmin, serüvenine kapılarak yaşayacaklarını izlemek eğlenceli zamanlara neden olacaktır. Filmin sonunda sürpriz gibi ortaya çıkan gerçek Ferhat ve Gökhan’ın geleceklerini de değiştirecektir.

3 – Deliha 2

Yönetmen:  Gupse Özay

Oyuncular: Gupse Özay, Eda Ece, Ali Çelik, Derya Alabora, Esin Eden, Hilya Duyar, Aksel Bonfil, Mert Öner

Filmin konusu: Hem yönetmeni hem de başrol karakterliğini üstelenen “ Deliha 2 “ filmi 2.106.154 kişi tarafından izlenerek tam olarak 24.589.811 TL kazanç da sağlamıştır. Önceki “ Deliha “ filminin devamı olarak çekilen Zeliha’ nın hikâyesi, kariyer yapmak isteyen ve bu yolda kararlı olan bir aşçıyı da anlatmaktadır.

4– Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?

enes batur hayal mi gerçek mi

enes batur hayal mi gerçek mi

 

Yönetmen: Kamil Çetin

Oyuncular: Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy, Bilal Hancı, Atakan Özyurt, Fatih Yasin, Uras Benlioğlu, Yusuf Aktaş

Filmin Konusu: Youtuber olarak başlayan “ Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi “ filmi izleyici tarafından çok sevilerek 1.483.848 kişi tarafından izlenmektedir. Böylece çok seyirciye sahip olan filmin gişe kazancı ise 17.463.423 TL olarak bilinmektedir. Gerçek hayattan esinlenerek başlayan film aynı zaman da Enes Batur’un hayatını ele almaktadır. Saf ve iyi bir aile çocuğu iken dünya starı olmayı başaran başkarakter ilgisiz olarak büyük bir çocuk olmaktadır. Küçük yaşta tanıştığı bilgisayar ve internet ile hayalinin en iyisi olmayı da başarabilmektedir.