2018 Yılı En İyi 5 Yabancı Filmi

tarafından
913
2018 Yılı En İyi 5 Yabancı Filmi

2018 yılında birçok yabancı film vizyona girmiştir. Biz de sizler için vizyona girmiş olan en kaliteli ve en iyi 5 yabancı filmi listeledik.

1 – Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Tür: Bilim Kurgu – Aksiyon

İmdb Puanı: 8,9

Yönetmen:AnthonyRusso,  Joe Russo

Oyuncular:ScarlettJohansson, Elizabeth Olsen, SebastianStan, ChrisPratt, ChrisEvans, Robert DowneyJr.

Konusu:Avengers adı altında toplanan ekip yaşanan son olaylar sonrasında dağılmış ve ayrı düşmüştür. Ekip içerisinde Kaptan Amerika ve İronMan’in karşı karşıya gelmesi sonucu ekibin dengeleri bozulmuştur. Thanos’un ortaya çıkması ve Dünya’yı yok etmek için savaşmaya başlaması ile Avengers ekibi tekrar toplanmaya başlamıştır. Dünya’nın kaderini değiştirmek için Avengers ekibi Thanos’a karşı savaşmaya başlayacaktır.

2 – İnanılmaz Aile 2

Tür:Animasyon, Aile, Komedi, Macera

İmdb Puanı: 8,8

Yönetmen:Brad Bird

Oyuncular:Craig T. Nelson, HollyHunter, Sarah Vowell

Konusu: Serinin ilk filminin ardından halkın güvenini kaybetmiş olan süper kahramanlarımız yeni bir imaj oluşturmak ya da var olan imajını düzeltmek için Helen seçilmiştir. Helen şehrti kötü güçlerden koruyacak, Bob evdeki çocuklar ile ilgilenecektir. İnanılmaz aile zorlu bir savaş verecektir.

3 – Mission: Impossible – Yansımalar

Tür:Aksiyon, Gerilim, Macera

İmdb Puanı: 8,7

Yönetmen:ChristopherMcQuarrie

Oyuncular:TomCruise, Henry Cavill, RebeccaFerguson, SimonPegg, VingRhames

Konusu:Mission: Impossible Yansımalar, Görevimiz Tehlike serisinin 6. devam halkasıdır.EthanHunt IMF ve birlikte çalıştığı birkaç arkadaşı ile sorunlar yaşamaktadır. Ayrıca Berlin’deki görevinin ters gitmesi sonucunda CIA ile de ters düşmüştür ve CIA’in kara listesine alınmıştır. İnsanlığı tehdit eden bir tehlikenin ortaya çıkması sonucu birlikte çalışan herkes birbiri ile yarışa girecektir.

4 – Upgrade

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

İmdb Puanı: 8,7

Yönetmen:LeighWhannell

Oyuncular:Logan Marshall-Green, Richard Anastasios, Richard Cawthorne, RoscoCampbell

Konusu: Filmin başrolü olan GreyTrace eşiyle birlikte acımasızca saldırıya uğramıştır ve bu saldırıda karısını kaybetmiş ve kendisi de belden aşağı felç olmuştur. İlerleyen günlerde bedenini geliştirecek bir tedavi teklifi almıştır. Tedavi amacıyla GreyTrace’in vücuduna yapay zeka yapısına sahip Stem olarak adlandırılan bir cihaz yerleştirilmiştir. Cihaz sayesinde insanüstü yetenek kazanan Trace karısını öldüren kişiden intikam almak için yola koyulur.

5 – Başlat: Ready Player One

Tür:Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

İmdb Puanı: 8,6

Yönetmen:Steven Spielberg

Oyuncular:Ben Mendelsohn, Hannah John-Kamen, Olivia Cooke

Konusu: Tarih 2045 yılını gösterdiği zaman Dünya artık yaşanmaz bir duruma gelmiştir. İnsanlar hayatlarında yaşadıkları problemleri ve sıkıntıları unutmamak adına OASIS isminde geliştirilmiş olan bir sanal gerçeklik oyunuyla hayatlarına anlam kazandırmaya çalışmaktadırlar. OASIS’i geliştiren James Halliday büyük bir dahi ve fikir babasıdır ve hayatını kaybetmiştir. Geride bir video bırakan James Halliday OASIS üzerinde sakladığı bir anahtar ve bu anahtarı bulana 500 milyon folar hem de sanal dünyanın anahtarını vereceğini söylemektedir.